Festival, Bach, Štiavnica

Autor: Slavomír Michna | 21.7.2012 o 15:26 | (upravené 21.7.2012 o 15:44) Karma článku: 6,91 | Prečítané:  460x

Tentokrát napíšem predsa len o niečom príjemnejšom. Festival Bachovej hudby. Bolo to v auguste 2010, keď som sedel spolu s Matúšom Sliackym v jednej kaviarničke a diskutovali sme o našom študentskom pohľade na hudbu.

Zistili sme, zistili sme že obaja máme veľmi podobný vzťah k hudobnému velikánovi Johannovi Sebastianovi Bachovi a tak som sa mu zdôveril s jedným mojím nápadom, ktorý mi už dlho ležal v hlave. Začali sme si klásť otázku aký to bude mať dosah a či to vôbec bude mať význam a onedlho sme našli odpoveď.

Za necelý rok sme uskutočnili v skúšobnej fáze nultý ročník Festivalu Bachovej hudby, ktorý trval 2 dni, obsahoval 2 koncerty a 2 prednášky, hostilo na ňom okolo 17 účinkujúcich a zavítalo naň okolo 250 návštevníkov. Rozhodli sme sa teda urobiť vo veľkom jeho prvý ročník hneď o rok.

Tento rok, v dňoch 2. až 7. júla sme usporiadali prvý ročník Festivalu Bachovej hudby, ktorý trval 6 dní, obsahoval 9 koncertov, hostilo na ňom 32 účinkujúcich zo Slovenska, Rakúska a Nemecka a zavítalo naň dokopy vyše 800 návštevníkov nielen zo Slovenska. Aj to nás utvrdilo v tom, že Banská Štiavnica je predsa len tým najvhodnejším miestom pre tento festival.

Myslím, že tieto štatistiky sú dostačujúcou odpoveďou na otázku či to má naozaj význam, ba viac, za dva roky existencie OZ Ars é vitae pripravilo mnoho podujatí, ale napriek tomu to nie je nič v porovnaní s tým čo ešte chystá.

Teraz viem, že na veku nezáleží, že od ľudí z Ars é vitae, ako sú Matúš Sliacky, Martina Pauková, Adam Stráňavský, Jožo Sivák a Viktor Hirschner ešte môžeme veľa čakať.

Jedno je isté, máte sa na čo tešiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?