Festival, Bach, Štiavnica

Autor: Slavomír Michna | 21.7.2012 o 15:26 | (upravené 21.7.2012 o 15:44) Karma článku: 6,91 | Prečítané:  475x

Tentokrát napíšem predsa len o niečom príjemnejšom. Festival Bachovej hudby. Bolo to v auguste 2010, keď som sedel spolu s Matúšom Sliackym v jednej kaviarničke a diskutovali sme o našom študentskom pohľade na hudbu.

Zistili sme, zistili sme že obaja máme veľmi podobný vzťah k hudobnému velikánovi Johannovi Sebastianovi Bachovi a tak som sa mu zdôveril s jedným mojím nápadom, ktorý mi už dlho ležal v hlave. Začali sme si klásť otázku aký to bude mať dosah a či to vôbec bude mať význam a onedlho sme našli odpoveď.

Za necelý rok sme uskutočnili v skúšobnej fáze nultý ročník Festivalu Bachovej hudby, ktorý trval 2 dni, obsahoval 2 koncerty a 2 prednášky, hostilo na ňom okolo 17 účinkujúcich a zavítalo naň okolo 250 návštevníkov. Rozhodli sme sa teda urobiť vo veľkom jeho prvý ročník hneď o rok.

Tento rok, v dňoch 2. až 7. júla sme usporiadali prvý ročník Festivalu Bachovej hudby, ktorý trval 6 dní, obsahoval 9 koncertov, hostilo na ňom 32 účinkujúcich zo Slovenska, Rakúska a Nemecka a zavítalo naň dokopy vyše 800 návštevníkov nielen zo Slovenska. Aj to nás utvrdilo v tom, že Banská Štiavnica je predsa len tým najvhodnejším miestom pre tento festival.

Myslím, že tieto štatistiky sú dostačujúcou odpoveďou na otázku či to má naozaj význam, ba viac, za dva roky existencie OZ Ars é vitae pripravilo mnoho podujatí, ale napriek tomu to nie je nič v porovnaní s tým čo ešte chystá.

Teraz viem, že na veku nezáleží, že od ľudí z Ars é vitae, ako sú Matúš Sliacky, Martina Pauková, Adam Stráňavský, Jožo Sivák a Viktor Hirschner ešte môžeme veľa čakať.

Jedno je isté, máte sa na čo tešiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?